Kulis: AKP, yüzde 10luk seçim barajını düşürmeyi gündeme aldı


Kulis: Seçim Barajı Düşüyor, Vekil Transferi Son Buluyor – Gerçek…
Seçime ittifak yapmadan girecek partiler için baraj düşürülecek…. değişiklik içeren sınırlı bir düzenleme yapılması kararı aldı. göre, AKP kaynakları, yüzde 10’luk seçim barajının düşürülmesi…


AKP Yüzde 10’luk Seçim Barajını Değiştirmeyi Düşünmüyor
Baraj sabit kalıyor. Erdoğan’ın başkanlığındaki toplantıda, seçim ittifakları ve yüzde 10’luk seçim barajının düşürülmesi konusunda detaylı bir görüşme yapılmadığı öğrenildi.


AKP Seçim Mevzuatını Yeniden Gündemine Aldı; Yüzde 10’luk
Çalışmalar kapsamında yüzde 10’luk seçim barajının sıfırlanmasını öngörülüyor. Bazı AKP’liler, “İttifaklarla birlikte fiilen zaten yüzde 10 barajı ortadan kalktı” görüşünü dile getiriyor.


Yüzde 10’luk Seçim Barajı İçin Partiler Ne Diyor?
Bu açıklama seçim barajı tartışmalarını yeniden gündeme taşıdı. Akp: siyasal istikrar için baraj şart. Yüzde 10’Luk ve yüzde 5’lik haliyle vekil sayıları.


Seçim Barajı Düşürülecek mi? | Van Haber
Seçim Barajı Düşürülecek mi? İttifak dışında kalan partiler için baraj düşürülüyor. AK Parti kaynakları, yüzde 10’luk seçim barajının düşürülmesi konusunda henüz bir oran belirlenmediği ancak…


10 Seçim Barajı
Seçim barajının düşürülmesi konusundaki teklifler, önümüzdeki günlerde gündeme gelecek gibi görünüyor. Yüzde 10 barajı, Milletvekili seçim kanunda düzenlenen bir husustur.


Erdoğan Yüzde 10’luk Barajda Israrcı – 03.12.2017 – Siyasi Haber
…Anasayfa › Haberler – Politika› Erdoğan yüzde 10’luk barajda ısrarcı. bağlı olarak, tüm seçim yasalarına 18 yaş monte edilecek. olarak gündeme veya TBMM’nin gündemine getirilecek” dedi.


Ensonhaber.com: Seçim Barajının Düşürülmesi Gündemde
…değişiklik içeren sınırlı bir düzenleme yapılması kararı aldı. AK Parti, yaptığı çalışmalarda yüzde 10’luk seçim barajının düşürülmesi İttifak yapan partiler için zaten pratikte baraj neredeyse yok.


Yüzde 10′ Luk Seçim Baraj Düşürülmelidir – Gölcük Gündem
Yapılan açıklamada; Yüzde 10’luk seçim barajının kesnlikle düşürülmesi gerektiğini vurguladılar. Genel seçimlerde yüzde10 luk seçim barajı kesinlikle düşürülmelidir.


10’luk Seçim Barajının %3’e Düşürülmesi – Sayfa 10 – Ekşi Sözlük
%10’luk seçim barajının %3’e düşürülmesi. şükela: tümü | bugün. yüzde bire düşürülsün. hepten kaldırılsın hatta. özürlüler parti kursun. çevreciler parti kursun. eşcinseller parti kursun…