ABDli Profesör Türkiyedeki gerçek enflasyonu açıkladı


09:16 ABD’li Profesör Türkiye’deki Gerçek Enflasyonu Açıkladı
05 Eki 2020 – 09:03- Ekonomi Güncelleme: 05 Eki 2020 – 10:30. ABD’li Profesör Türkiye’deki gerçek enflasyonu açıkladı. Türkiye’de gerçek enflasyonun Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerinde…


Financial Times Türkiye’deki Gerçek Enflasyonu Açıkladı
ABD’li profesör Steve Hanke, yıllık enflasyon oranının yüzde 39,2 olduğunu, enflasyon hesaplamasından hareketle faizin de yüzde 40’ın üzerinde olması gerektiğini belirtti.


Harvard’lı Profesör Türkiye’deki Gerçek Enflasyonu Açıkladı
TÜİK’in yarın açıklayacağı ağustos ayı enflasyon rakamları beklenirken, korona virüs nedeniyle değişen tüketim alışkanlıkları nedeniyle enflasyon hesaplaması yeniden tartışmaya açıldı.


ABD’li Uzman: Gerçek Enflasyon Yüzde 37.78, Açıklanan Oran…
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ağustos ayı enflasyon verisini yıllık yüzde 11.77 olarak açıklamıştı. Kurdaki artışın nihai fiyatlara yansımasının enflasyonu yükselteceği öngörülüyor.


Türkiye’de Enflasyon Yüzde Kaç? ABD’li Profesör Açıkladı
ABD’li öğretim üyesi Prof. Hanke, “zımni enflasyon modeli” ismini verdiği çalışmasında dolar kuru üzerinden satın alma gücü paritesi (SGP) değerini de hesaba katarak enflasyon rakamını tespit ediyor.


Ekonomi Profesörü Hanke, Türkiye’deki Gerçek Enflasyonu Açıkladı
Ünlü ekonomi profesörü Steve Hanke, Türkiye’de gerçek enflasyonun yüzde 43 olduğunu söyledi. Hanke resmi enflasyon ile gerçek enflasyonu yansıttığı belirtilen bir grafik de paylaştı.


Gerçek Enflasyon Rakamı Dudağınızı Uçuklatacak
Aydınlık yazarı Söylemez, “Bu doğrultuda, en son 3 Şubat 2019 tarihinde yaptığı açıklama ile Türkiye’de %20,35 olarak açıklanan enflasyon oranının gerçekte %41 olduğunu duyurdu” diye yazdı.


ABD’li Uzman Açıkladı: İşte Türkiye’de Gerçek Enflasyon – Haberiniz
Hanke, “zımni enflasyon modeli” ismini verdiği çalışmasında dolar kuru üzerinden satın alma gücü. Ana sayfa » Ekonomi » ABD’li uzman açıkladı: İşte Türkiye’de gerçek enflasyon.


Ünlü Ekonomist: Türkiye’de Gerçek Enflasyon Yüzde 43, TÜİK…
Johns Hopkins Üniversitesi’nde profesör olarak görev yapan ve Beyaz Saray’da Ronald Reagan döneminde Hanke resmi enflasyon ile gerçek enflasyonu yansıttığı belirtilen bir grafik de paylaştı.


‘Türkiye’de Gerçek Enflasyon Yüzde 39.2′- Artı Gerçek
ABD’li profesör Steve Hanke, yıllık enflasyon oranının yüzde 39.2 olduğunu öne sürerken, enflasyon hesaplamasından hareketle faizin de yüzde 40’ın üzerinde olması gerektiğini belirtti.
diagnostic scanner